Борімося за правдиву дійсність й Україна переможе!

Сьогодні Українська правда опублікувала другу частину аналізу сконструйованої соціальної реальності в Україні, який Roman Sohn і я провели опираючись на наявні факти, останні соціологічні дані та результати першого туру виборів.

У першій частині нашого аналізу ми переконливо доводимо, що за останні 5 років Україною розповзлись не “реформістські” настрої, як нас переконують лобісти Зеленського, а “реваншистський” сентимент з проросійським ухилом та антиреформістським порядком денним.

У другій частині Roman Sohn і я фокусуємось на тих деформаціях вдаваної реальності в Україні, які призвели до того, що сформувався запит на антизахідний й антиукраїнський порядок денний.

Ми не розбираємо по деталях політичні технології, які були основним знаряддям викривлення сприйняття українцями реальності, позаяк їх надто багато щоб охопити. Однак звертаємо увагу на штучну політичну технологію, яка зі всією силою розгортається прямо на наших очах – російський план “Буратіно”, який був покликаний ввести в українську політику троянського коня Росії під виглядом “жартівливого кандидата”.

Основну увагу ми приділяємо найбільш згубному наслідку маніпуляцій – демотивації прихильників реформ.

Ми проводимо паралель з помаранчевим періодом, коли розчарування людей призвело зрештою до катастрофи, і переконуємо, що втрата віри прихильниками проєвропейського курсу сьогодні знову відкриває вікно можливостей для реваншу.

Ми доводимо, що сформувались суспільні міфи, які спрощують сприйняття реальності, але в силу своєї хибності не можуть допомогти нам знайти правильних відповідей на виклики.

Ми кажемо, що в українському токсичному медіа-кліматі правда про реформи повністю програла маніпуляціям, покликаним їх знецінити. А критика влади за повільні реформи нагадує скоріше звинувачення опонентів Уляни Супрун в тому, що її реформи відповідальні за спалах епідемії кору в Україні.

Зневірені українці втікають від реальності в штучно створені міфи, які дозволяють їм виправдати власне відсторонення від відповідальності за майбутнє країни.

Тому ми закликаємо повернутись в реальність. Позитивні зміни в післямайданній Україні – незаперечні. Україна провела глибокі реформи в масштабах, немислимих навіть для більшості країн, які живуть в умовах миру.

Борімося за те щоб кожний українець усвідомив справжні загрози перед країною й свою особисту відповідальність.

Борімося за правдиву дійсність й Україна переможе!